Молоді та освічені українці їдуть із Польщі до Німеччини

Наявність друзів і знайомих, вищі заробітки та соціальні виплати стали основними причинами

Молоді та освічені українці їдуть із Польщі до Німеччини

Понад половина українських біженців віком до 35 років, які з початку війни перебували в Польщі, переїхали з цієї країни до Німеччини.

Нові тенденції міграції українських біженців показало дослідження, проведене Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії Прем’єр-міністра Польщі.

Згідно з дослідженням, більше половини біженців, які переїхали з Польщі до Німеччини (53%) — люди, середній вік яких складає 35 років. Лише 2% тих, хто переїхав з Польщі до Німеччини виявилися непрацездатного віку.

"Це свідчить про те, що до Німеччини виїжджає переважно молодь. Вона більш мобільна та готова працевлаштовуватися", - зазначив директор міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Зазначається, що після повномасштабного вторгнення країни ЄС німецький ринок праці Фактично вперше став доступним для українців.

При цьому, громадяни України привернули до себе увагу високою професійною активністю.

Майже кожен другий біженець з України, який переїхав з Польщі до Німеччини (47%), володіє англійською як мінімум на комунікативному рівні. При цьому кожен четвертий респондент (24%) декларує знання німецької мови, трохи менше польської — 22%.

Загалом наявність друзів і знайомих у Німеччині, вищі заробітки та соціальні виплати стали основними причинами, чому українські біженці залишають Польщу і їдуть до Німеччини.

При цьому, 36% опитаних приїхали до Німеччини з однією дитиною, а кожен десятий — з двома дітьми.

Дослідження було проведене у серпні 2023 року. Було опитано 400 повнолітніх громадян України, які приїхали до Польщі після початку війни, а потім виїхали до Німеччини.