- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Названо міста Естонії, які зазнають найбільшого навантаження через наплив біженців
Відповідно до звіту Центру моніторингу розвитку, частка біженців та пов'язане з їх прийомом навантаження розподілено між самоуправліннями нерівномірно.
З моменту вторгнення Росії на територію України своє місце проживання в Естонії зареєстрували 32 тисячі біженців, що становить близько 2,2% населення. Розподіл військових біженців, які зареєстрували своє місце проживання в самоврядуваннях, сильно різниться: більшість, або майже дві третини, проживає у найбільших самоврядуваннях, тобто в Таллінні, Тарту та Пярну. Три і більше відсотки населення живуть в одинадцяти самоврядуваннях, а в 24 самоврядуваннях частка біженців становить менше одного відсотка населення, пише postimees.ee.
«Самоврядуванням з більш високою, ніж у середньому, часткою військових біженців, але нижчою дохідністю та рівнем обслуговування, важче пропонувати необхідні послуги новим мешканцям та підтримувати їхню адаптацію та інтеграцію в естонське суспільство», — пояснив Мярт Массо, експерт Центр моніторингу розвитку.
У своєму звіті Центр моніторингу розвитку також проаналізував розмір самоврядувань та їхню здатність надавати громадські послуги, на підставі яких можна оцінити, які самоврядування мають найбільше навантаження у зв'язку з прийомом біженців.
Наприклад, у місті Виру досить висока частка військових біженців – 2,8 відсотка, у волості Валга – 2,7, у Кохтла-Ярві – 2,4, у Локса – 2,3, у волості Тапа та Люганузі – по 2,2 відсотки. У той самий час з погляду рентабельності це лише самоврядування лише на рівні прожиткового мінімуму, і - крім міста Виру – це скоріш самоврядування з рівнем обслуговування нижче середнього.
Згідно зі звітом, навантаження вище за середнє відчувають міста Маарду і Раквере, а також волості Йихві та Віру-Нігула. У волості Йихві кількість зареєстрованих військових біженців становить 4,5% населення, у волості Віру-Нігула та в містах Маарду та Раквері – 3,9% населення.
Крім того, ряд самоврядувань мають досить хороші бази доходів і рівень послуг, але кількість зареєстрованих у них біженців становить менше одного відсотка населення. До таких самоврядувань належать, наприклад, волості Харку, Віймсі, Саку та Камбія. У них зареєстровано від 110 до 170 біженців.