Німеччина може запровадити прикордонний контроль з Польщею

Перевірки можуть відновитися вже у червні 2023 року. 

Німеччина може запровадити прикордонний контроль з Польщею

Перевірки на польсько-німецькому кордоні можуть відновитися вже у червні 2023 року. 

З такою ініціативою виступили міністри внутрішніх справ федеральної землі Бранденбург Міхаель Штюбген та Саксонії Армін Шустер. Обидві ці землі межують з Польщею.

Найголовнішою причиною такого рішення став зростаючий наплив нелегальних мігрантів. Якщо у січні, лютому та березні 2023 року на німецько-польському кордоні їх зафіксували 1389, 1040 та 1584 відповідно, то у квітні їхня кількість зросла вже до 2427. Тільки в понеділок, 15 травня, на пункті пропуску в польському Слубіце німецька поліція затримала майже 5 десятків мігрантів, усі – з російськими візами.

Минулого тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц і прем'єр-міністри 16-ти федеральних земель домовилися про встановлення стаціонарного прикордонного контролю на всіх кордонах Німеччини. Як обіцяє влада країни, шлагбаумів на кордонах не буде, однак замість цього можуть з’явитися стаціонарні патрулі та звуження автострад для більш ретельної перевірки тих, хто в’їжджає до країни, як це з 2015 року відбувається на кордоні німецької Баварії з Австрією. Підозрілі автомобілі обшукуватимуть.