Нове опитування: поляки не вірять у перемогу Росії та готові підримувати українців

Кількість поляків, які думають, що Росія підпорядкує собі всю Україну, лише 4%. 

Нове опитування: поляки не вірять у перемогу Росії та готові підримувати українців

Лише 37% поляків вважають, що війна завершиться втратою України ще частини території. При цьому 22% респондентів переконані, що Росія піде з окупованих після 24 лютого 2022 року українських земель. На думку 12% учасників опитування, Росія також поверне окуповані в 2014 році Донбас та Крим.

Кількість поляків, які думають, що Росія все ж підпорядкує собі всю Україну, невелика – лише 4%.

Такі результати опитування, яке провів у лютому польський Центр досліджень громадської думки (CBOS). 

Переважна більшість поляків (73%) також вважають, що війна в Україні загрожує безпеці Польщі. Натомість 23% мають протилежну точку зору з цього приводу, ще 3% не змогли відповісти.

Кількість респондентів, які вважають, що війна в Україні загрожує безпеці Польщі, знизилася на 6% у порівнянні з січнем 2023. Тоді таких було 79%.

Автори дослідження запитали також про ставлення до допомоги біженцям з України. Нове опитування показало, що переважна більшість поляків (81%) підтримує прийом Польщею біженців. Водночас проти висловився 14% респондентів, а ще 5% досі не визначилися. 67% респондентів відповіли, що допомога, яку Польща надає українським біженцям, є достатньою, 26% поляків вважає її занадто великою і тільки 3% - замалою.

Опитування Центром досліджень громадської думки (CBOS) проводилося з 6 по 19 лютого 2023 року. Участь у ньому взяло 982 дорослих громадян Польщі.