Опитування фіксують погіршення ставлення поляків до українців

Вважають, що уряд дбає про біженців більше, аніж про власних громадян.

Опитування фіксують погіршення ставлення поляків до українців

Половина поляків вважають, що влада країни більше дбає про українців, ніж про власних громадян. Про це свідчить опитування, проведене IRCenter у співпраці з агентством Newseria.

Опитування охопило репрезентативну групу з 1000 осіб. 50% респондентів вважають, що польський уряд наразі більше дбає про українців, ніж про поляків. Причому рішуче “Так” щодо цього задекларував кожен четвертий з них (27%). Протилежної думки дотримується кожен четвертий поляк (27%), приблизно стільки ж не змогли відповісти на запитання.

Понад кожен третій респондент також вважає, що українці відбирають у поляків роботу, місця в дитсадках, школах і медичних установах. Таке негативне ставлення більш характерне для жінок, молоді, малоосвічених людей і мешканців сільської місцевості, а також респондентів, які декларують себе як релігійні особи.

Двоє з п’яти поляків (41%) вважають, що українці в Польщі стали причиною того, що молодь на сьогодні має гірший старт на внутрішньому ринку праці.

Протилежної думки дотримується кожен третій поляк (33%). Також 40% опитаних вважають, що українці відбирають у поляків місця в лікарнях і поліклініках. Не згодна з цією думкою третина респондентів (34%). Кожен третій поляк (33%) вважає, що в школах і університетах українці також займають місця поляків, але більшість респондентів (41%) усе ж не погоджуються з цим твердженням.

Дослідження також демонструє, що частина поляків (26%) навіть починають думати, що треба припинити допомагати Україні у війні й взагалі перестати реагувати на те, що там відбувається. Ще 19% респондентів бояться, що війна в Україні перекинеться й на Польщу. Натомість майже половина опитаних (46%) висловлюються за подальшу всіляку підтримку України.

Нагадаємо, результати попереднього іншого дослідження проведеного Варшавським університетом та факультетом соціальних наук Економіко-гуманітарного університету у Варшаві, показали, що в червні 2023 року, вперше з січня 2022, було зафіксовано значне зниження показника індексу соціального сприйняття біженців з України. Більшість поляків все ще позитивно сприймають їх (67%), але відсоток таких респондентів зменшився аж на 13 пунктів. При цьому з 8% до 13% зросла група респондентів, які негативно сприймають біженців з України.