Парламент Естонії підтримує продовження тимчасового захисту біженцям з України

Але там згадали про дезертирів.

Парламент Естонії підтримує продовження тимчасового захисту біженцям з України

На засіданні, що відбулося у вівторок, комісія Рійгікогу у справах Європейського союзу підтримала позицію Естонії для засідання ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх питань, згідно з якою Естонія підтримує продовження застосування директиви про тимчасовий захист до березня 2025 року, щоб забезпечити надання підтримки військовим беженцям з Укрїни, пише err.ee.

Голова комісії Лійза Пакоста зазначила, що Росія продовжує вести війну проти України, багато будинків та робочих місць у країні знищено і цивільних жителів продовжують вбивати. З цієї причини військовим біженцям, як і раніше, потрібна всебічна підтримка, повідомила прес-служба Рійгікогу.

"Багато хто не може повернутися додому, тому що цього дому більше не існує або тому, що ночі вони повинні проводити в бомбосховищі. Рійгікогу вирішив продовжити надання тимчасового захисту українським військовим біженцям – це дозволить кожній українській родині самостійно вирішити, чи потребують вони тимчасового захисту. і коли вони можуть повернутися додому, тому що для початку необхідно збудувати нові будинки, створити нові робочі місця, а то й заново відбудувати цілі поселення", – сказала Пакоста.

Заступник голови комісії Марія Юферєва-Скуратовські зазначила, що Україна зацікавлена у поверненні своїх мешканців, але зараз держава насамперед потребує зброї, щоб захищати свою країну та свободу.

"Наразі біженцям з України повертатися нікуди. Коли настане час, ми, зрозуміло, надамо їм всіляку підтримку", - сказала Юферєва-Скуратовскі. Вона додала, що насамперед Україна має провести масштабні відновлювальні роботи.

За словами учасників засідання, продовження терміну дії директиви на один рік вимагатиме 1,6 млн євро додаткових коштів для покриття витрат, пов'язаних із наданням міжнародного та тимчасового захисту. Вони також наголосили, що якщо війна не закінчиться і через рік, то термін застосування директиви можна буде знову продовжити, але це має бути рішенням, ухваленим усіма державами Європейського Союзу.

Комісія у справах Європейського союзу затвердила позиції Естонії для засідання ради ЄС з питань юстиції та внутрішніх питань, яке відбудеться у четвер у Брюсселі. Представники фракції Консервативної народної партії Естонії утрималися від голосування, пославшись на те, що необхідно окремо вирішити питання з дезертирами, чиє утримання, на їхню думку, є несправедливим.