Польща буде змушена продовжити тимчасовий захист українським біженцям

Рада Європейського союзу продовжить дію директиви про тимчасовий захист для українців до 2025 року.

Польща буде змушена продовжити тимчасовий захист українським біженцям

Наступного тижня, 28 вересня, Рада Європейського союзу за рекомендацією Єврокомісії повинна продовжити дію директиви про тимчасовий захист для українців до 2025 року.

Про це повідомляють джерела "Радіо Свободи" у дипломатичних колах.

Продовження директиви не вимагає одноголосного голосування й може бути затверджене більшістю.

Як зазначило джерело, Польща висувала заперечення щодо продовження й вимагала збільшення фінансування від Європейського союзу на утримання біженців. Рада ЄС, зі свого боку, спочатку спробує затвердити рішення одноголосно, аби продемонструвати єдність союзу. Втім, якщо Варшава вдаватиметься до блокування - рішення ухвалять більшістю.

За словами єврокомісара з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміта, після затвердження директиви країни-члени ЄС повинні її виконувати.

"Сподіваюся, що якщо це рішення буде ухвалене, то країни-члени ЄС все-таки його виконуватимуть, бо якщо вони не виконуватимуть його належним чином, вони повинні будуть доповісти нам, як вони поводитимуться з особами, які все ще перебувають у їхніх країнах і потребують захисту", - додав Шміт.

Раніше державний секретар Канцелярії прем'єр-міністра Польщі Пйотр Мюллер заявив, що підтримка біженців, яка охоплює скасування вимог щодо проживання та надання дозволів на роботу, безоплатний доступ до шкіл, медичного обслуговування та сімейної допомоги, не буде продовжена наступного року.