Польща готова до нової хвилі біженців з України

Уряд Польщі заохочуватиме біженців селитися в менших центрах, а не у великих містах.

Польща готова до нової хвилі біженців з України

Польща готова приймати біженців з України. У цьому запевнила в ефірі Польського радіо міністр Аґнєшка Сьцігай. Вона зазначила, що через напади Росії на критичну інфраструктуру України, до Польщі можуть прибути нові біженці.

Чиновниця наголосила, що до такого розвитку подій у Польщі готувались, тож усі процедури вже готові.

«Ми у повній готовності. На дворі зима, війна непередбачувана, атаки росії посилюються. Розгорнути пункти прийому ми можемо за один-два дні. Міністр Шефернакер у постійному контакті із воєводами. Маємо процедури, маємо механізми фінансування, маємо добру співпрацю з неурядовими організаціями», - наголосила вона.

Уряд Польщі заохочуватиме біженців селитися в менших центрах, а не у великих містах.

«Великі міста не в змозі прийняти таку кількість дітей, якщо б віддалене навчання скінчилось. Тому буде програма для заохочення місцевих органів забезпечувати житлом, роботою та доглядом за дітьми. У маленьких містечка є місця в школах, там легше вижити і дешевше житло. Звідти також програми суспільної інтеграції. Тому рекомендуємо українцям виїжджати поза великі агломерації», - наголосила вона.

У Раді міністрів також повідомили, що зараз у місцях колективного проживання в Польщі перебуває близько вісімдесяти тисяч українських біженців. Половина з них уже працевлаштувалась.