Польща змінює стратегію допомоги українським біженцям

В її основі має бути допомога внутрішньо переміщеним особам в межах України.

Польща змінює стратегію допомоги українським біженцям

Польський уряд змінює стратегію щодо біженців з України. В її основі має бути допомога внутрішньо переміщеним особам в межах України та будівництво там контейнерних містечок.

Як зазначає видання Rzeczpospolita, зима може спровокувати чергову хвилю воєнної міграції з України. Проте європейські країни більше не готові прийняти чергові сотні тисяч чи мільйонів біженців, а Україна, своєю чергою не хоче втрачати населення. Звідси і зміна стратегії допомоги мігрантам.

Rzeczpospolita повідомляє, посилаючись на дані Урядового інформаційного центру, що польський уряд за домовленістю з Києвом будує центри для внутрішніх біженців в Україні. Це будуть контейнерні містечка, які вміщатимуть близько 20 тисяч людей.

Водночас польські прикордонні пункти прийому, створені після російської агресії, залишаються в готовності. Поки що їхня робота призупинена, але в разі чергового напливу біженців, їхню діяльність буде відновлено.

Урядовий уповноважений у справах біженців з України Павел Шефернакер анонсував найближчим часом проведення відеозустрічі між воєводами та місцевими органами влади, щоб актуалізувати інформацію про місця, де можуть бути розселені біженці у разі нової хвилі.

“Але, на нашу думку, такий сценарій не здійсниться. Сьогодні немає ознак того, що очікується нова хвиля біженців. Українці дбають про те, щоб якомога більше людей залишалося в їхній країні. Вони знають, що наступна хвиля біженців буде їхньою поразкою у цій війні, тому що росіяни лише хочуть, щоб українці покинули країну і більше не поверталися”, – підсумував Шефернакер.

Джерело