Поляки стали гірше ставитися до українських біженців

Як і раніше, 67% поляків ставляться позитивно, але ця частка зменшилася.

Поляки стали гірше ставитися до українських біженців

Ставлення поляків до підтримки України та українських біженців залишається загалом позитивним, але охололо, пише Gazeta Wyborcza.

У Польщі близько 1,2 млн жителів України, переважно жінки. Це позначається на польках, які вбачають в українках потенційних конкуренток. Саме у групі жінок віком до 29 років із середньою освітою була помічена найбільша ворожість до українок (видання не наводить цифр).

Як і раніше, 67% поляків ставляться позитивно, але ця частка зменшилася на 13 п.п. Натомість зросла частка людей, які негативно ставляться до українців – з 8 до 13%. Усього 31% опитаних сказали, що змінили своє ставлення, з них 85% - у гірший бік.

Якщо спочатку 62% вважали, що українським біженцям треба допомагати, то сьогодні лише 40%. Вперше понад половина поляків (55%) висловлюються проти надання додаткової допомоги українцям.

Головна причина невдоволення поляків – нібито споживацьке ставлення українців. Про це повідомили 39%. Дедалі більше поляків вважають, що українці не повинні отримувати такі самі соціальні пільги, як і громадяни Польщі.