Росіяни вербували у Польщі українських біженців для провокацій та диверсій

Були завдання з підривів, підпалів та вбивств.

Росіяни вербували у Польщі українських біженців для провокацій та диверсій

Видання The Washington Post пише про те, як російське ГРУ вербувало українських біженців через Telegram для проведення диверсій, вбивств, підпалів та переправлення зброї через Польщу.

За даними польських слідчих, протягом кількох тижнів новобранцям з України було доручено розвідувати польські морські порти, встановлювати камери на залізницях та ховати пристрої стеження у військових вантажах. Потім, у березні, були нові накази - пускати під укіс поїзди, які перевозять зброю в Україну.

На думку польських та західних фахівців з безпеки, мета Росії полягала в тому, щоб порушити канал постачання зброї через Польщу, через який проходить понад 80% військової техніки. У своїх інтерв'ю офіційні особи наголошували, що хоча більшість підозрюваних українців були вихідцями зі східних областей, ближчих до Москви, вони, схоже, керувалися скоріше грошима, ніж ідеологією.

За словами офіційних осіб, повідомлення, які використовуються для заманювання потенційних рекрутів, були розкидані серед пропозицій роботи, порад з житла та інтернет-шахрайства в Telegram.

За словами слідчого Агентства внутрішньої безпеки Польщі (ABW), куратори обіцяли заплатити від кількох доларів за графіті, до $12 за вивішування плакатів POLAND ≠ UKRAINE, NATO GO HOME і DO NOT BE BIDEN. За словами офіційних осіб, поширення таких матеріалів мало дві мети: розпалювання антиукраїнських настроїв у Польщі, а також перевірка готовності новобранців виконувати завдання, спрямовані проти польського уряду. Вербувальники отримували зарплату в криптовалютах та електронними переказами з банківських рахунків, що не відслідковуються.

При цьому спонсори цієї роботи публікували свої розцінки на електронних таблицях. На вершині знаходилися завдання з підриву, підпалу та вбивства, хоча навіть вони, за словами співробітників ABW, коштували лише кілька сотень доларів.