У Міжнародному комітеті порятунку розкритикували Польщу за намір перестати допомагати українським біженцям

Організація зазначає, що подальша підтримка українських біженців є критично важливою.

У Міжнародному комітеті порятунку розкритикували Польщу за намір перестати допомагати українським біженцям

У Міжнародному комітеті порятунку (IRC) висловили стурбованість з приводу можливого припинення надання допомоги українським біженцям у Польщі. 

«Ми стурбовані тим, що припинення надання гуманітарної допомоги та правовий тиск можуть змусити деяких біженців повернутися в Україну раніше, ніж це буде безпечно. Це відбувається в той час, коли вимагають підвищеної готовності сценарії потенційного нового переміщення, пов'язані з наближенням зими і потенційною ескалацією бойових дій в Україні», – заявив директор IRC у Польщі Алан Мозлі, йдеться у повідомленні організації.

За словами Мозлі, IRC стежать за змінами у правовому полі та відстежують потенційні наслідки для біженців у Польщі. Організація зауважує, що подальша підтримка українських біженців є критично важливою.

«Наш нещодавній звіт з моніторингу захисту підкреслює, що майже через два роки після початку повномасштабної війни становище багатьох біженців у Польщі залишається нестабільним. Багато людей все ще покладаються на житло, яке не є стабільним, потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити, і намагаються знайти способи покращити своє становище в довгостроковій перспективі», – зазначає Мозлі.  

За даними опитування IRC серед 270 українських біженців, 30% з тих, хто проживає не в групах, повідомили, що повернулися б в Україну, якби втратили житло в Польщі. Біженці похилого віку майже повністю покладаються на допомогу польського уряду. Тому, у разі скорочення підтримки, ця група опиниться в ще більшій небезпеці і може розглянути питання про повернення в Україну в умовах небезпеки. 

Нагадаємо, що речник польського уряду Пьотр Мюллер заявив, що країна не продовжить підтримку українців. «Підтримка біженців, яка включає в себе відмову від вимог щодо проживання і надання дозволів на роботу, вільний доступ до шкіл, медичної допомоги та сімейних виплат, не буде продовжена наступного року», сказав він в інтерв'ю телеканалу Polsat.