У польському воєводстві для біженців з України збудують 50 модульних будинків

Після закінчення війни ці конструкції перевезуть в Україну.

У польському воєводстві для біженців з України збудують 50 модульних будинків

Рада Монецького повіту (Підляське воєводство) ухвалила рішення про співпрацю з фондом „Podziel się Pokojem”, завдяки якій буде збудовано 50 модульних будинків для біженців з України.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, ідея будівництва таких модульних будинків з’явилася ще восени минулого року. За словами старости Монецького повіту Блажея Буньковського, тоді вона здавалася дещо божевільною. Однак вже сьогодні залишилося зібрати необхідні кошти, й проєкт буде реалізовано. Щоправда, наразі невідомо, коли саме почнеться його реалізація. 

Під будівництво 50 цілорічних модульних будинків для біженців з України виділили 2 дві земельні ділянки в населених пунктах Гоньондз (Goniądz) та Долістув (Dolistów). Ці будинки будуть призначені в першу чергу для тих осіб, які зараз проживають місцях колективного розміщення. До будинків підведуть необхідні комунікації та пішохідно-велосипедні доріжки.

У готових модульних будинках тимчасове житло знайдуть близько 250 людей біженців. У фундації „Podziel się Pokojem”, яка й виступила ініціатором проєкту, кажуть, що після закінчення війни ці конструкції перевезуть в Україну. У Монецькому повіті збираються залишиться тільки п’ять модульних будинків. Вони слугуватимуть потребам місцевих жителів, які перебуватимуть у скрутній життєвій ситуації.