У Швеції багато українських біженців виживають завдяки Червоному Хресту

Близько 12 тисяч осіб працездатного віку отримують щоденну допомогу.

У Швеції багато українських біженців виживають завдяки Червоному Хресту

Сотні біженців з України не можуть знайти роботу у Швеції та живуть за рахунок допомоги від Червоного Хреста, 21 лютого повідомляють Новини Швеції.

На даний момент до Швеції приїхало близько 40 тисяч людей з України. Близько 12 тисяч осіб працездатного віку одержують щоденну допомогу. Багато хто не може знайти роботу і їм фактично не вистачає грошей на їжу. Тому виживають вони завдяки допомозі, яку надає Червоний Хрест.

Працевлаштуватись українці не можуть, бо не володіють шведською мовою. А щоденна допомога дуже маленька. Тому вони звертаються до благодійних організацій.

«Це серйозно, це справді базові потреби, до яких вони не мають доступу — просто бути нагодованим. Це схоже на паралельне суспільство, де доводиться виживати за рахунок систем, які мають бути тимчасовими», - розповіла відповідальна з питань інтеграції в адміністративній раді Кроноберга Ева Йонссон.

У Червоному Хресті закликають владу збільшити щоденну допомогу, оскільки благодійні організації не зможуть на довгостроковій основі підтримувати біженців.