Українці не горять бажанням переселятися з Естонії до Фінляндії

Більшість із них ще до прибуття до цієї країни тим чи іншим чином були пов'язані з Естонією.

Українці не горять бажанням переселятися з Естонії до Фінляндії

Хоча уряди Естонії та Фінляндії домовилися про те, що Фінляндія прийме частину українських військових біженців, які прибувають до Естонії, самі біженці вважають за краще залишатися в Естонії. Більшість із них ще до прибуття до цієї країни тим чи іншим чином були пов'язані з Естонією, повідомила на прес-конференції міністр соціального захисту Естонії Сіґне Рійсало, передає err.

"Вже давно є інформація про те, що військові біженці можуть переселятися з Естонії до Фінляндії. І справді, внаслідок домовленостей між прем'єр-міністрами та міністрами внутрішніх справ цей процес зараз розпочався. У День святого Валентина цього тижня до Фінляндії вирушили з Естонії перші три українці. Повинна визнати, що бажання українців виїжджати звідси до Фінляндії не дуже велике. Майже три чверті українців приїхали сюди, оскільки у них тут родичі або є досвід роботи в Естонії", - сказала Рійсало.

Станом на 12 лютого дозвіл на тимчасове проживання в Естонії мають понад 39 тисяч біженців. Заяв подано більше, тобто понад 3700 військових біженців офіційно від тимчасового захисту відмовилися, повідомив міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс.

"За соціальним статусом біженці діляться таким чином: 38% - неповнолітні, 8% - пенсіонери, 22% - люди, що працюють, 15% - безробітні, 1% отримує і батьківську допомогу, ще 16% не працюють і не зареєстровані як безробітні. Тобто вони мають свої можливості прожити", – сказав Ляенеметс.

Згідно з прогнозами, в Естонії протягом найближчих півроку додасться ще близько 3500 військових біженців. При цьому очікується також, що приблизно стільки ж людей за півроку поїде.

"Кордон перетинають плюс-мінус 50 осіб на день. Половина з них одразу їде далі. Іншими словами, як і в інших частинах Європи, в Естонії ці цифри знижуються", - сказав Ляенеметс.

Протягом року держава надала тимчасове житло 24 тисячі військових біженців.

"За весь осінній період ми розмістили три з половиною тисячі людей. На сьогоднішній день це число поступово зменшилося. Станом на 13 лютого воно становило 1668 осіб", – констатувала Рійсало.

На ринку оренди знайшли житло 70% біженців, багато хто міг розміститися за підтримки свого роботодавця або знайомих.