Українці в Естонії переїжджають до російськомовної Нарви

Наразі у Нарві проживає 515 українських біженців.

Українці в Естонії переїжджають до російськомовної Нарви

За останній місяць в Іда-Вірумаа, і в Нарві зокрема, спостерігається зростання кількості біженців з України, які переселяються на Північний Схід з інших регіонів Естонії.

Наразі у Нарві проживає 515 українських біженців. Якщо в літній період спостерігався спад числа біженців, що прибувають до міста, то в жовтні знову почалося зростання. Причому частина українців з різних причин переїхала до Нарви з Таллінна, Хаапсалу чи Тарту, повідомляє err.ee.

"Перша причина - мовне середовище. Російська мова є рідною для багатьох переселенців. Люди хочуть знизити рівень стресу і швидше адаптуватися, тому вирішують залишитися в Нарві. Другою причиною може бути те, що люди приїжджають у гості до своїх знайомих, своїх друзів з України, їм щось сподобалося, і вони залишаються. Хтось знаходить тут роботу або бачить перспективу працевлаштування", - перерахувала причини старший спеціаліст Соціального департаменту Нарви Алла Оявере.

Також однією з причин є порівняно невисока вартість оренди житла в Нарві. У той же час зазначається, що біженці, які прибувають до міста, часом стикаються з небажанням городян здавати квартири українцям.