Українці, які намагаються потрапити з Росії до Естонії, змушені ночувати у саморобних наметах

Прикордонний контроль у Росії займає багато часу, через що там велика черга.

У суботу ввечері біженці на російсько-естонському кордоні, щоб захиститися від холоду, встановили саморобний намет із поліетилену, пише postimees.ee.

«Люди змушені чекати кілька днів, багато хто перебуває весь цей час просто неба, гостро потребують гарячої їжі, води, теплого одягу, – написав у суботу ввечері в соцмережах відомий у Пскові російський політик Лев Шлосберг (партія «Яблуко»). – На прикордонних переходах працюють волонтери, але їх зусиль недостатньо, щоби допомогти всім».

Серйозність ситуації ілюструють кілька опублікованих у неділю вранці в телеграм-каналі «Псковська губернія» фотографій, на яких видно, як біженці на російському прикордонному переході «Кунічина гора» ставлять намети з поліетилену, щоб сховатися від холоду.

Партія «Яблуко» у суботу ввечері у Пскові розпочала збір коштів, щоб на виручені гроші у неділю доставити необхідні речі людям на прикордонному переході.

«В останні тижні кількість військових біженців, які прибувають до Естонії з Росії, знову значно зросла, – підтвердив у п'ятницю начальник південно-східного прикордонного пункту Естонії Петер Маран. – З одного боку, людей жене страх перед наслідками російської мобілізації, а з іншого боку, подовжилися черги на перетин кордону в сусідніх країнах, а військові біженці намагаються знайти швидші шляхи для виїзду з Росії».

Прикордонний контроль у Росії займає багато часу, через що там велика черга. «За словами людей, які перетнули кордон, час очікування на російській стороні іноді сягав двох днів, і в основному вони чекали перетину кордону без їжі та пиття, вони мерзли. З нашого боку черги немає», – сказав Маран.