Українці змушені днями стояти на кордоні Естонії та Росії

В останні тижні перетин естонсько-російського кордону у напрямку Росії займає значно більше часу.

Українці змушені днями стояти на кордоні Естонії та Росії

В останні тижні перетин громадянами України та Молдови естонсько-російського кордону в напрямку Росії займає значно більше часу, ніж зазвичай, багато охочих перетнути кордон змушені днями чекати в черзі, пише postimees.ee.

Якщо на початку червня на кордоні виникли довгі черги з охочих перетнути російський кордон на автомобілі, то останніми тижнями суттєво зросли також черги з людей, які переходять кордон пішки. Черги викликані прикордонною вартою Росії, яка проводить прикордонний контроль значно повільніше, ніж звичайно.

За словами начальника групи моніторингу інформації Кагуського прикордонного пункту Неле Тамм, на прикордонному пункті Лухамаа наразі найбільша проблема пов'язана з громадянами України та Молдови, які перетинають кордон пішки. «Люди, які пішки рухаються до Росії, часто змушені дуже довго чекати на територію між двома прикордонними пунктами. Протягом останніх тижнів ми тричі викликали швидку допомогу на кордон, оскільки російська сторона не пропускала людей через кордон і не надавала медичної допомоги. За її словами, люди нерідко змушені чекати перетину кордону по кілька днів.

За словами начальника нарвського прикордонного пункту Марека Лійва, тривалий час очікування слід враховувати і при перетині кордону через Нарву. «Найдовше й у нас доводиться чекати громадянам України, яких пропускають через кордон дуже повільно. Наприклад, деякі машини стоять на мосту, що з'єднує дві держави, понад добу. Повільніше, ніж звичайно, російська сторона приймає й інші машини з номерними знаками ЄС», - сказав Лійва.

В останні дні з Естонії до Росії пересувається в середньому 140 громадян України та 80 громадян Молдови на день, торік у цей же час ці цифри становили відповідно 80 та 23. Переважно це не ті люди, які отримали в Естонії тимчасовий захист, а ті, хто прибуває. з інших держав ЄС.

На сайті www.eestipiir.ee можна забронювати час для перетину кордону на автомобілі, також можна отримати інформацію про час очікування в черзі на кордоні. На жаль, слід враховувати, що в даний час перетин кордону може зайняти більше часу навіть за наявності бронювання.