- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Українські чоловіки активно просять міжнародний захист у Польщі
Найчастіше про міжнародний захист просять особи віком 18-34 років.
Українці активно просять міжнародний захист у Польщі.
Про це йдеться у інформації Департаменту у справах іноземців.
Так, з початку повномасштабного вторгнення Росії до України у лютому 2022 року мільйони українців були змушені залишити свої будинки у пошуках безпеки. Польща стала одним із основних напрямків для біженців. Спочатку багато українців розглядали своє перебування в країні як тимчасове, сподіваючись на швидке повернення додому, однак через затягування конфлікту все більше людей починає замислюватися про довгострокове перебування за кордоном.
Зокрема, за перші півроку 2024 року іноземці в Польщі подали 7,7 тисячі заяв з проханням про міжнародний захист. Найбільшу групу заявників становили громадяни України.
За цей час кількість поданих заяв про міжнародний захист у Польщі зросла на 79% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
За даними, найбільше таких заяв було подано громадянами України - 2,7 тис. Друге місце посідають білоруси -2 тис, а на третьому росіяни - 600 заяв. Далі йдуть сомалійці (400 заяв), а сирійці (300 заяв). Найчастіше про міжнародний захист просять осіб віком 18-34 років. При цьому більшість із них – чоловіки (5,1 тис. чоловік проти 2,6 тис. жінок).
Іноземцю надається міжнародний захист у Польщі (у формі статусу біженця або додаткового захисту), якщо йому або їй загрожує переслідування чи реальний ризик втрати життя чи здоров'я в країні походження.