Український інформаційний центр в естонському Тарту припинив свою діяльність

Наданням допомоги українським військовим біженцям надалі займатимуться районні центри міста.

Український інформаційний центр в естонському Тарту припинив свою діяльність

Український інформаційний центр в естонському Тарту понад рік був розташований навпроти головної будівлі Тартуського університету. У зв'язку з тим, що завершився термін проекту, який фінансується Європейським соціальним фондом, наприкінці жовтня центр припинив свою діяльність. Проте місто продовжуватиме допомагати біженцям, які отримали тимчасовий захист, пишуть місцеві ЗМІ.

З листопада українські військові біженці можуть звертатися до районних центрів відділу соціальної підтримки населення та охорони здоров'я за місцем проживання. У Тарту таких центрів лише чотири. Вони надають допомогу в отриманні послуг і дотацій, а також надаються консультації для людей трудового віку, літніх та сімей з дітьми. У жовтні прожиткову допомогу у Тарту отримали лише 575 сімей, з яких кількість сімей з України становила 175.

Здебільшого українські сім'ї потребують інформації про те, як, наприклад, отримати місце в муніципальному дитячому садку, які є умови для прийому до школи, до яких установ звернутися з питань пенсії та дитячої допомоги. У місті українських біженців не виділяють якось по-особливому від місцевих жителів Тарту, яким також може знадобитися допомога.

За останніми даними, офіційно в Тарту зареєстровано близько 3000 біженців із України. Протягом цього року одноразову компенсацію на житло отримали лише 780 українських сімей.