В Естонії міністр відзначить виселення українських біженців святковою вечерею

Міністр соцзахисту організовує вечерю подяки в українському ресторані.

В Естонії міністр відзначить виселення українських біженців святковою вечерею

Менш ніж через тиждень після виселення українських військових біженців із двох будинків у Таллінні міністр соціального захисту Сігне Рійсало, щоб відсвяткувати цю подію, організовує вечерю подяки в українському ресторані, пише postimees.ee.

«Я називаю це не святкуванням, а подякою, оскільки всі люди, які допомагали біженцям, заслуговують на увагу та подяку», -   сказала міністр соціального захисту Сігне Рійсало.

Запрошення також було розіслано з повідомленням за один день волонтерам, які шоковані цією подією та планують її бойкотувати. "Це знущання? - запитала волонтер, яка допомагала тим, хто жив у будинку на вулиці Мяепеалзе, Інесса Йозінг. - Наскільки лицемірними можуть бути Міністерство соціальних справ, міністр та SKA (Департамент соціального страхування – прим.ред.) у грі «допомоги» військовим біженцям?»

Вона не розуміє, що святкуватимуть міністерство та SKA. За словами Йозінг, святкування виселення українців застіллям є цинічним, висміюванням усіх зусиль волонтерів та самих військових біженців – вона не може брати участь у такій політичній виставі.

«Серед наших переселенців немає жодної сім'ї, чиє становище не погіршилося б через маневр SKA щодо виселення або не принесло нового додаткового стресу як у моральному, так і в економічному плані, - сказала Йозінг. - Більше того, є сім'ї, які через тиск вже повернулися або повертаються в Україну».

За словами Рійсало, вона знає про ставлення волонтерів, але не може нікого змусити думати інакше.

«Я хотіла, щоб усі сторони, які брали участь у розміщенні українських біженців, сіли за спільний стіл і їм можна було б сказати "Дякую!"», - пояснила міністр.

За словами Рійсало, всі жителі Естонії зробили свій внесок у прийом біженців як платники податків і заслуговують на подяку за це.