В Естонії українських біженців виселяють із порома

З 1 липня Tallink здасть в оренду канадцям пором Isabelle, який використовується як місце тимчасового розміщення українських військових біженців.

В Естонії українських біженців виселяють із порома

Якщо до кінця березня українські військові біженці мали залишити два гуртожитки в Таллінні, то до 1 липня каюти мають звільнити і біженці, які нині проживають на круїзному судні Isabelle. Це означає пошук нового житла для тисяч біженців, пише postimees.ee.

Перед святами Tallink Group підписала контракт із канадською компанією Bridgemans Floatel LP/Bridgemans Services Group LP на багаторічний фрахт порому Isabelle із можливістю його викупу.

Термін дії договору фрахтування, укладеного Tallink Group із Департментом соціального страхування, спливає у червні. Нині на борту судна проживають близько 900 українських військових біженців.

Міністр соціального захисту Сігне Рійсало запевнила, що жоден біженець не залишиться без житла. Питання в тому, де воно буде і як довго.

Деякі родини з гуртожитків на вулицях Коплі та Мяепеалзе також перекочували на борт порома Isabelle, але й звідти їм доведеться виїхати протягом кількох місяців.

«Біженців на два місяці заселили в каюти без вікон тільки для того, щоб потім знову їх випровадити в ситуації, коли вони втратили все придбане та куплене ними до цього майно: від каструль та сковорідок до ліжок, шаф, прасок, сушарок, постільної білизни та сотні інших предметів першої необхідності, – описує ситуацію волонтер Інесса Йосінг. - Сім'ї великі, і добре, якщо хоча б їхній одяг поміститься на кораблі. Пізніше їм доведеться розпочинати облаштування спочатку».

Згідно з попередніми планами, після 1 липня пором залишиться в Таллінні для проходження технічного обслуговування та ремонту, а до Канади вирушить до кінця року, повідомив голова правління Tallink Group Пааво Нігене.

До пандемії судно Isabelle ходило під латвійським прапором маршрутом Рига-Стокгольм, проте з квітня минулого року воно надає тимчасове житло українським військовим біженцям у Старому порту Таллінна.