В Естонії влаштувалася на роботу рекордна кількість українських біженців

За прогнозом Міністерства внутрішніх справ, до кінця січня в Естонії може бути 52 тисячі одержувачів тимчасового захисту.

В Естонії влаштувалася на роботу рекордна кількість українських біженців

Трохи менше 40% українських біженців, які прибули до Естонії, знайшли роботу – це один із найкращих показників у ЄС. Такі дані навела міністр соціальних справ цієї країни Сіґне Рійсало в ефірі каналу ETV.

За прогнозом Міністерства внутрішніх справ, до кінця січня в Естонії може бути 52 тисячі одержувачів тимчасового захисту. За словами Рійсало, наразі в Естонії налічується понад 38 тисяч одержувачів тимчасового захисту.

Трохи менше ніж 40% українських біженців, які прибули до Естонії, знайшли роботу. Рійсало вважає такий показник дуже високим: "Слід врахувати, що люди прибувають сюди щодня, неможливо піти на роботу в перший день, у них за плечима довга дорога, дуже різні та важкі переживання. Пошук житла, роботи, вивчення мови займають час. Ці майже 40% – це найвищий показник у Європі, ми більш-менш йдемо нарівні з Литвою серед найкращих у Європі”. Середній показник у Європі становить 28%.

Міністр зазначила, що профіль біженців, що прибувають, змінився. Якщо спочатку приїжджали переважно жінки з дітьми, то тепер до Естонії через Росію прибуло більше чоловіків. Крім того, зросла кількість тих, хто не хоче залишатися в Естонії.