Волонтери спростували інформацію про те, що українців на кордоні Естонії та РФ вивезли у невідомому напрямку

Заява не має жодного відношення до дійсності та не підтверджується жодним свідченням очевидця.

Волонтери спростували інформацію про те, що українців на кордоні Естонії та РФ вивезли у невідомому напрямку

Глава псковського відділення партії "Яблуко" Лев Шлосберг, чиї волонтери надають допомогу біженцям на кордоні, спростував слова міністра внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметса про те, що влада РФ вивезла в невідомому напрямку українських військових біженців, які зібралися біля південно-східного кордону з Естонією.

Шлосберг сказала "Медузі", що заява Ляенеметса "не має жодного відношення до дійсності і не підтверджується жодним свідченням очевидця".

За даними політика, на початку тижня на кожному з п'яти прикордонних пунктів у Псковській області були черги у 300-500 осіб та від 150 до 300 автомобілів. Час очікування у чергах становив сім діб. Після того як волонтери запустили програму допомоги, а ситуацію почали висвітлювати ЗМІ, влада вирішила розпочати прискорений пропуск пішоходів, тому що "виглядали в цьому світлі вкрай погано", розповів Шлосберг.

"Сотні людей, які стоять у чергах, самоорганізувалися, допомагають один одному. Все, що відбувається, знаходиться на постійному громадському контролі. У такій ситуації вивезти не лише тисячу, а й десять осіб на вантажівках у невідомому напрямку неможливо", – сказав він.

У середу міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс заявив ЗМІ, що в Росії начебто зібрали українських військових біженців, які зібралися біля південно-східного кордону з Естонією, і забрали їх кудись на вантажівках. Цю інформацію потім активно розповсюджували українські видання.