Як українцям продовжити термін дії дозволу на проживання в Італії

Біженці з України, які оформили дозвіл на проживання в Італії мають право перебувати в країні до 4 березня 2023 року. Після закінчення цього терміну необхідно продовжити статус.

Як українцям продовжити термін дії дозволу на проживання в Італії

Від початку повномасштабної війни майже 170 тисяч українців подали в Італії заявку на тимчасове проживання. У більшості українців, що рятуються від війни у цій країні, тривалість дозволу на проживання закінчується 4 березня 2023 року. Видання visitukraine.today розповідає, чи буде можливість продовжити термін дії документа в Італії та як це можливо зробити.

Як біженцям з України продовжити дозвіл на проживання (Permesso di soggiorno) в Італії?

Для того, аби продовжити можливість проживати в Італії легально, влада країни має видати нову постанову. У ній буде міститися і процедура продовження дозволу. 

Наразі, згідно з чинною постановою, що регулювала прийом в Італії біженців з України, дозвіл на проживання повинні продовжити на 6 місяців і потім знову на 6 місяців. Тобто – максимум ще на 1 рік, з урахуванням ситуації в Україні. Тож варто очікувати, що дозволи на проживання українцям продовжать щонайменше до березня 2024 року.

Де в Італії вже розпочалась процедура продовження пермессо?

В очікуванні нової постанови та враховуючи велику кількість документів, які слід опрацювати, окремі квестури почали діяти самостійно.

Наприклад, термін дозволів на проживання, які видавала Квестура Рима в останній час був не до березня, а до серпня 2023 року. А за неофіційними даними, із квестури повідомляють, що переселенці повинні будуть особисто звернутися із заявою про продовження документа.

Квестура міста Флоренція почала попередній запис на прийом для здачі документів на продовження через їх Telegram-канал (переходите за посиланням або шукайте за номером +39 334 75 49044, чи @protezionetemporameaucraina_fi).

Зверніть увагу! Автоматичного продовження дозволу на проживання в Італії не буде, тож уважно слідкуйте за новою інформацією щодо цього питання у вашому регіоні.