З 1 липня деякі українці ризикують втратити статус легального перебування у Польщі

Польща офіційно скасовує стан ковідної епідемічної загрози, який дозволяв перебувати у країні зі старими документами.

З 1 липня деякі українці ризикують втратити статус легального перебування у Польщі

У польському Віснику законів опубліковано розпорядження міністра здоров'я Адама Нєдзєльського про скасування в країні стану епідемічної загрози через коронавірус.  Згідно з документом, це станеться з 1 липня 2023 року. Громадянам України важливо знати, що скасування стану епідемічної загрози принесе низку правових змін у статусі багатьох українців, які проживають у Польщі.

Йдеться про тих, чиї національні візи та карти тимчасового побиту закінчилися під час станів епідемії й епідемічної загрози, а на наступні карти побиту вони не подавалися, бо їхнє перебування в Польщі й так вважалося легальним. Таким особам видані раніше візи та дозволи на проживання будуть автоматично продовжені ще на 30 днів, починаючи з 1 липня. На такий же період продовжиться і термін для подачі документів на отримання нового дозволу на проживання.

Тобто протягом 30 днів з моменту скасування стану епідемічної загрози (до 30 липня) потрібно буде подати документи на отримання дозволу на проживання (карти побиту). Інакше подальше перебування в Польщі буде незаконним.

Звісно, у зв'язку з війною ніхто і нікого примусово поки що не депортуватиме з Польщі в Україну. Але депортацію можуть швидко застосувати після закінчення війни до тих українців, які прогавлять цей 30-денний термін для подачі документів на нові дозволи на проживання в Польщі.