Без українських чоловіків у Польщі немає кому збирати яблука

Біженці з України не зацікавлені працювати на фруктових фермах. 

Без українських чоловіків у Польщі немає кому збирати яблука

Окрім зростання цін на енергоносії та добрива, нестачі ринків збуту та підіння цін виробники цих фруктів у Польщі зіштовхнулися з ще однією великою проблемою - нестачею робочої сили. Про це розповів президент Асоціації виробників фруктів Мірослав Малішевський.

В наслідок війни виїзд чоловікам призовного віку з України заборонений. Біженці, які прибули з України, переважно жінки з дітьми, жителі великих міст, юристи, вчителі здебільшого як виявилося, не зацікавлені працювати на фруктових фермах. Особливо це було помітно під час збору врожаю яблук – поки що яблука можна побачити під і на деревах.

За словами Малішевського, зараз асоціація працює над альтернативою, та шукає працівників з Узбекистану, Індії, Непалу, Шрі-Ланки, Індонезії чи Філіппін. Натомість існує проблема в невеликій кількості виданих віз, які дозволяють людям приїхати та легально працювати. Причина – складні процедури та неефективність польських консульств, вважає президент Асоціації.

“Сьогодні ми переживаємо складний момент. Ми не можемо скоротити зростання собівартості виробництва, наші експортні ринки обмежені, споживання яблук падає майже в усьому світі”, – пояснив Малішевський.