Біженців з України зобов‘язують реєструвати авто в Італії

Вимога реєструвати українські автомобілі стане чинною 22 травня.

Біженців з України зобов‘язують реєструвати авто в Італії

Українці, які прибули до Італії на власному автомобілі, повинні зареєструвати його. Незареєстрований транспортний засіб попросять вивезти з країни. Про те, де реєструвати автомобіль і що для цього потрібно, пише visitukraine.today.

Реєстрація авто в реєстрі іноземних транспортних засобів (REVE)

Вимога реєструвати українські автомобілі стане чинною 22 травня. Відтоді всі автівки з українськими номерними знаками повинні бути зазначеними в реєстрі REVE й мати номерний знак європейського зразка. Цей знак діятиме до закінчення дії посвідки на тимчасове проживання в Італії (Permesso di soggiorno per protezione temporanea).

Іноземці без посвідки на проживання можуть користуватися незареєстрованим автомобілем протягом року з дня перетину італійського кордону.

Для українців, що стали резидентами Італії, існує вимога легалізації власного транспорту. Зробити це потрібно протягом трьох місяців з дня набуття статусу резидента.

Як обміняти український номер знак?

Обмінюють номерний знак в офісах CIA. Також Італія дозволяє отримати нові документи на автомобіль через посольство України.

Подавайте заяву на реєстрацію в REVE в Державному реєстрі автомобілів (PRA) або через електронний лічильник автомобілістів (STA). Після реєстрації водію видадуть свідоцтво, яке потрібно показувати поліції під час перевірки документів.

Обмін українських прав на італійські

Після року проживання в Італії українці повинні обміняти своє водійське посвідчення. Насамперед треба звернутися до Motorizazzione Civile – відділення італійської автоінспекції, й подати такі документи:

  • Заяву;
  • квитанцію про сплату державного мита;
  • копію номера платника податків (Codice Fiscale);
  • копію закордонного паспорта;
  • водійські права, видані в Україні, та їх переклад;
  • медичний сертифікат, отриманий не більше трьох місяців тому;
  • фотографію, давністю не більше шести місяців тому.

Зазвичай процедура обміну прав займає 30 днів. Після отримання італійського посвідчення український документ вилучать.