Частка прихильників прийому українських біженців в Естонії залишається високою

Лише 21% респондентів висловилися проти прийому біженців із України.

Частка прихильників прийому українських біженців в Естонії залишається високою

73% жителів Естонії підтримують прийом українських військових біженців, випливає з опитування, проведеного фірмою Turu-uuringute AS на замовлення Державної канцелярії.

Водночас, 21% респондентів висловилися проти прийому біженців з України.

Опитування також показало, що найбільш важливими джерелами інформації для естонців є естонські телеканали (це зазначили 71% респондентів) та місцеві портали новин (61%).

Для представників інших національностей найбільш важливими джерелами інформації є місцеві портали новин (48%) та соціальні мережі (43%). Російські телеканали є важливим інформаційним каналом для 14%, а російські портали новин - для 10% респондентів інших національностей.

21% представників інших національностей назвали російські ЗМІ важливими для них джерелами інформації. Для порівняння – у квітні минулого року цей показник становив 30%.

Щодо інформації про війну в Україні, то естонці найбільше довіряють естонським каналам новин (довіру висловили 85% респондентів). Більшість естонців також вважають надійними західні канали новин, хоча довіра дещо знизилася порівняно з листопадом (з 70% до 63%). Трохи знизилася і довіра естонців до українських каналів новин (з 54% до 49%).

Довіра естонців до російських каналів новин залишається стабільно низькою - їм довіряють лише 3% естонців.

71% жителів Естонії зазначили, що почуваються в безпеці (у листопаді – 68%). При цьому естонці почуваються в Естонії у більшій безпеці, ніж представники інших національностей (74% та 65% відповідно).

Опитування було проведено у період з 14 по 19 грудня 2022 року. У ньому взяли участь 1256 жителів Естонії віком від 15 років.