Ціни на оренду житла у Чехії знову зростають

Для початку проживання в квартирі 2+1 орендарю необхідно щонайменше 60000 крон.

Ціни на оренду житла у Чехії знову зростають

Ціни на оренду житла у Чехії знову зростають. Єдиним винятком є Брно, де орендна плата у найкращих районах не набагато нижча, ніж у столиці, пише novinky.cz.

"Орендні ставки досягли нових рекордів. У першому кварталі вони виросли на 10% порівняно з попереднім роком. Попит поступово зростає", - резюмував Хендрік Мейєр, голова компанії European Housing Services, до якої входить портал Bezrealitky.cz.

На одну пропозицію про вільну квартиру в оренду відгукується до 25 претендентів, більшість із них – у столиці.

"Я був здивований, як багато людей відгукнулося. Здебільшого молоді люди та більшість з України, Білорусі та Росії. Чехи почали зв'язуватися зі мною лише через чотири дні після перших переглядів, і на той час я вже вибирав між трьома зацікавленими особами. Сума застави відіграла вирішальну роль", - підтвердив Právo господар двокімнатної квартири у Празі 6.

За даними Bezrealitky.cz, квадратний метр орендної площі у Празі пропонується в середньому за 338 крон. Минулого літа це було 300 крон, а в першому кварталі 2021 року квадратний метр здавався "всього" за 260 крон.

Крім того, орендна плата у Середньочеському краї вперше досягла 240 крон за квадратний метр. На початку 2021 року ціна становила близько 210 крон за кв. м. Водночас середня ціна оренди у Брно трохи знизилася до 272 крон за квадратний метр.

Якщо до цін додати витрати на електроенергію та комунальні платежі, то орендарю потрібно близько 20 000 крон на місяць за 2+1 у Празі чи Брно у хорошому місці.

Зазвичай агентству нерухомості виплачується два депозити плюс комісійні, тому для початку проживання у квартирі 2+1 орендарю у Чехії необхідно не менше 60 000 крон.