Де і як краще вчити французьку мову – на курсах чи самостійно?

Більш відповідальним та серйозним є вивчення на курсах. Там ви вчите мову з викладачами, які прояснять вам багато нюансів мови і будуть дисциплінувати вас у процесі навчання. 

Де і як краще вчити французьку мову – на курсах чи самостійно?

А чи знали ви, що французька мова є офіційною у 29 країнах світу? Вона також є однією з шести офіційних мов ООН. У самій Франції, за Конституцією країни, французька мова має статус офіційної з 1992 року.

Ще французька мова є офіційною мовою у Канаді, у провінції Квебек, і однією з двох офіційних мов всієї Канади та провінції Нью-Брансвік. У Квебеку закон про французьку мову, наприклад, вимагає, щоб у державних школах навчання всіх дітей, крім дітей англомовних канадських громадян, велося виключно французькою. Окрім того, французька — це єдина офіційна мова Гвінеї, Беніну, Гаїті, Габону, Гвіани, Демократичної Республіки Конго, Республіки Конго, Мадагаскару, Малі, Монако, Нігеру, Того. Одна з двох офіційних мов Андорри, Бурунді, Лівану, Руанди, Чаду, Центрально-Африканської Республіки, одна з трьох офіційних мов Бельгії та Люксембургу та одна з чотирьох офіційних у Швейцарії. На побутовому рівні французька мова широковживана у колишніх французьких та бельгійських колоніях — Алжирі, Конго, Марокко, Сирії, Тунісі.

Як вивчати мову дорослим у Франції? Все залежить від того, яку мету ви переслідуєте, - вивчити мову щоб спілкуватись та розуміти французів на вулиці, в магазині тощо. Чи ви хочете опанувати мову для подальшої повноцінної інтеграції у суспільство Франції.

Більш відповідальним та серйозним є вивчення на курсах. Там ви вчите мову з викладачами, які прояснять вам багато нюансів мови і будуть дисциплінувати вас у процесі навчання. Ви можете вивчати французьку "FLE" як іноземну мову, спрямовану на професійну інтеграцію.

Спеціальне навчання для переміщених осіб з України фінансується Pôle Emploi та забезпечується мережею Greta. Групи формуються по рівням знання мови, з нульовим знаннями в першу чергу. Один курс триває 3 місяці. Кожен курс – це один рівень, ви ж зможете опанувати мову від рівня А1, А2 до В1, В2.

За те, що ви навчаєтеся, Pôle Emploi будуть нараховувати вам виплати, у розмірі 635 € щомісяця. Важливо, що це не впливає на ADA (фінансова допомога від Франції). Навчання проходить 5 днів на тиждень, з 9:00 до 16:00/17:00 (але в усіх школах розклад може відрізнятися). Оплата йде за кожен день, тому пропускати навчання можна тільки з офіційним підтвердженням (офіційне «рандеву», довідка від лікаря тощо).

У разі відсутності підтвердження-виплати за цей день не будуть нараховуватися. Після завершення курсів вам потрібно буде пройти стажування на роботі (приблизно це три тижні). Школа вам видає документ, ви шукаєте стажування, а роботодавець офіційно підтверджує, що приймає вас на певний період.

Після проходження стажування ви повертаєтеся на курси для того, щоб тестування, за результатами якого буде підтверджено ваш рівень володіння мовою. Також у школі вам допоможуть скласти правильно CV та мотиваційний лист, які будуть корисними під час пошуку роботи.

Для запису на мовні курси найкраще звернутися до найближчого агентства Pôle Emploi. Радимо робити це вранці, бо тільки до 12:00 можна потрапити туди без попереднього запису. На місці поясніть, що вам потрібні курси французької мови для професійної інтеграції.

Співробітники центру зайнятості наддадуть вам доступ до комп’ютера і мають допомогти вам заповнити анкету, оскільки вся інформація надається французькою мовою.

Після реєстрації вам буде призначена зустріч та пояснені всі деталі щодо подальшого навчання. Також можна зареєструватися, заповнивши форму тут.

Якщо такі курси не зручні для вас по часу відвідування, або групи вже сформовані, і вам не вистачило місця, або ж це не те, що вас цікавить, радимо спробувати вивчати мову самостійно.

Вам обов’язково вдасться опанувати принаймні 2 початкові рівні- А1, А2. Після систематичних занять, будьте впевнені, у вас будуть знання мови для розуміння та спілкування на побутові теми з французами у магазині, кафе чи у транспорті.

Найвідомішим джерелом для вивчення мови серед не носіїв мови у Франції вважається TV5Monde. Є сайт та застосунок, який ви можете скачати на свій телефон. Це доволі інтуїтивний сайт з відповідними рівнями для вивчення, має багато відео контенту, діалогів для непоганого засвоєння мови на слух.

Для поповнення словникового запасу та розуміння основ граматики радимо застосунок Duolingo. Також для пошанувачів «old school» методів, радимо пошукати та придбати робочі зошити для дорослих для вивчення граматики (Grammaire) та словникового запасу (Vocabulaire). Такі книжки-зошити можна купити на сайтах Amazon, Fnac. Вони містять завдання для письма, багато слів для заучування відповідно до рівня, а також мають посилання на аудіо матеріали.