Дітей з України, які вчаться дистанційно, можуть зобов’язати піти до польських шкіл

Такі плани озвучив міністр освіти й науки Польщі Пшемислав Чарнек. 

Дітей з України, які вчаться дистанційно, можуть зобов’язати піти до польських шкіл

У Польщі розглядають можливість запровадити обов'язкове навчання для українських дітей-біженців, які не відвідують польські школи, а навчаються дистанційно.

Як повідомляє Yavp.pl, такі плани висловив міністр освіти й науки Польщі Пшемислав Чарнек. І додав, що реалізувати їх можуть, якщо війна в Україні затягнеться.

На запитання, чи буде запроваджено механізм обов’язкового навчання для українських дітей-біженців, які перебувають у Польщі, але не відвідують тутешні школи, він відповів: “Поступово доведеться запроваджувати такий механізм, якщо війна триватиме”.

За даними Міносвіти Польщі, у польських школах зараз навчається орієнтовно 187 тисяч дітей з України. Це означає, що ще від 200 до 300 тисяч українських дітей залишаються в Польщі поза системою освіти. Вони навчаються дистанційно в українських школах, однак, за словами Пшемислава Чарнека, така система в умовах війни “працює, як працює”.

Якщо війна затягуватиметься, то цих дітей планують якимось чином усе ж залучити до польської системи освіти. “Якщо такаситуація триває два, три місяці чи п’ять, то вона не змінить багато, однак якщо так продовжуватиметься й далі, то ми мусимо запровадити певний механізм навчання, навіть якщо ці діти не виявлятимуть бажання відвідувати школи в Польщі. Ми не можемо собі дозволити, щоб кількасот тисяч дітей з України були поза системою освіти протягом року, двох чи трьох”, – наголосив міністр. 

Він додав, що цю проблеми вже обговорював з представниками ООН й, можливо, знадобиться підтримка міжнародних організацій, щоб залучити українських дітей, які навчаються дистанційно, до певного процесу освіти в Польщі.

Ймовірною датою запровадження шкільного обов’язку для учнів з України, які приїхали до Польщі після початку війни, Пшемислав Чарнек назвав 1 вересня 2023 року.

На сьогодні діти та молодь, які дистанційно навчаються у школі в системі освіти України, не підлягають обов’язковій дошкільній підготовці та шкільній освіті в розумінні польського законодавства.