Інформація про те, що українцям у Польщі подарували 361 квартиру, виявилася фейком

Проект завершився, тож біженців відселили.

Інформація про те, що українцям у Польщі подарували 361 квартиру, виявилася фейком

Польський фонд розвитку (ПФР) не передав квартири українцям. Допис про начебто передачу житла для біженців виклав користувач у Twitter. Він написав, що поки поляки виплачують 25-30 років кредити на помешкання, українцям вони дістались у подарунок, за кошт польських платників податків.

Це дезінформацію спростував сам Фонд розвитку, який надавав українцям квартири у безоплатну оренду. Цей проект завершився, тож біженців відселили, повідомляє ukrayina.pl.

Користувач створив свій акаунт на початку березня 2022 року, незабаром після того, як Росія вторглася в Україну. Серед опублікованого в його профілі контенту можна знайти чимало антиукраїнських, антивакцинальних та антиЛГБТ коментарів.

Твіт користувача у ПФР назвали "брехнею та свідомим введенням в оману". У Фонді пояснили, що в рамках підтримки біженців з України передали в безоплатне користування 361 приміщення в Мінську-Мазовецькому, Дембіці та Кракові.

За результатами проекту понад 1200 осіб, переважно сім’ї та жінки з дітьми, заселились у готові для проживання приміщення, які вони отримали в безоплатне користування на кілька місяців, до 30 вересня 2022 року. Протягом усього періоду Фонд підтримував родини, надаючи їм інформацію про можливості працевлаштування та пошуку нового житла.

Після закінчення терміну оренди, завдяки співпраці з Малопольським воєводою та Polski Holding Hotelowy, всі жителі, які не змогли самостійно знайти нові помешкання, отримали можливість безкоштовно залишитися на новому місці.