Коломия хоче налагодити залізничне сполучення з Румунією

Маршрут до Польщі запрацював 15 жовтня.

Коломия хоче налагодити залізничне сполучення з Румунією

Влада Коломиї Івано-Франківської області та румунського Сигіт-Мармацієй працює над створенням залізничного маршруту між містами. Мери Богдан Станіславський і Васіле Молдаван підписали меморандум, повідомив міський голова Коломиї.

Планується, що маршрут Коломия – Сигіт-Мармацієй буде створений на основі чинних 753/754 та 755-756 Рахів – Валя-Вишеулуй. 

"Це дозволить зʼєднати залізницею Коломию зі ще однією країною Євросоюзу", – зазначив Станіславський.

Міський голова Коломиї додав, що на найближчу сесію міської ради запропонує депутатам звернутися до уряду та АТ "Укрзалізниця" з проханням підтримати ініціативу, а румунські партнери звернуться до свого національного перевізника.

"Така концентрація міжнародних залізничних маршрутів з початком у Коломиї дозволить розвинути на базі нашого міста потужний транспортно-логістичний хаб", – зазначив Станіславський.

Румунська залізнична компанія CFR Infrastructură відновила ділянку колії від міста Валя-Вишеулуй до українського кордону в Карпатах у жовтні 2022 року.

Українські ділянки Рахів – Берлебаш – держкордон (19,3 км) та Тересва – держкордон (1,1 км) були відремонтовані в кінці літа.

15 жовтня 2023 року УЗ і польська SKPL запустили рейс із Коломиї через Львів і Раву-Руську до Варшави. Це знаменувало відновлення залізничного сполучення між Львовом і Варшавою після 18 років перерви.