Кожен четвертий учень з України захотів складати в Польщі екзамен з російської мови

Переважна більшість учнів з України складатимуть екзамен з англійської.

Кожен четвертий учень з України захотів складати в Польщі екзамен з російської мови

У Польщі в вівторок, 23 травня, розпочалися екзамени восьмикласників. Триватимуть вони протягом 3-х днів, а випускники початкових шкіл складуть почергово іспити з польської мови, математики та іноземної мови.

Як повідомляє Yavp.pl, цьогоріч екзамени восьмикласників у Польщі складатимуть близько 14,4 тисяч учнів з України. Для них передбачені деякі додаткові привілеї: продовжено час написання іспиту з польської мови, додано переклад екзаменаційних завдань з математики з польської на українську та переклад з польської на українську інструкції виконання завдань на екзамені з іноземної мови.

У вівторок, 23 травня, відбувся письмовий іспит з польської мови. У середу, 24 травня, буде екзамен з математики, а в четвер, 25 травня, восьмикласники напишуть іспит з іноземної мови (на вибір). Найбільша група восьмикласників у Польщі (97,8%) обрала іспит з англійської мови. На другому місці  – німецька мова, іспит з якої складатиме 1,9% учнів. Ще 0,3% студентів складатимуть іспит з інших іноземних мов (французька, іспанська, російської та італійська).

Переважна більшість учнів з України (73%) також складатимуть екзамен з англійської як з іноземної мови. А от на другому місці за популярністю серед них опинилася російська. Екзамен восьмикласника з російської мови виявило бажання писати 25,9% українських школярів, які цього року закінчують в Польщі початкову школу. Тобто - кожен четвертий. Й лише невеликий відсоток учнів з України (1,1%) складатимуть іспит з інших іноземних мов.