Латвійське радіо та ТБ робитимуть контент для українців, щоб допомагати їм інтегруватися

Громадянам України допоможуть більше дізнатися не лише про історію та культуру Латвії, а й про суспільно-політичні події.

Латвійське радіо та ТБ робитимуть контент для українців, щоб допомагати їм інтегруватися

Уряд Латвії у вівторок підтримав пропозицію Міністерства культури та Ради громадських електронних ЗМІ (SEPLP) про перерозподіл коштів у розмірі до 784 433 євро, щоб громадські ЗМІ могли створювати культурно-орієнтований та сприяючий інтеграції контент для українців, які проживають у Латвії, а також додатковий контент про війну, розв'язану Росією в Україні.

SEPLP підготує та подасть до Мінфіну запит на виділення коштів із програми держбюджету на підтримку жителів України. З цієї суми Латвійське телебачення отримає до 629695 євро, Латвійське радіо - до 154738 євро.

У Міністерстві культури зазначають, що українці активно використовують соціальні мережі для отримання інформації про події не лише у Латвії, а й в Україні та світі. Тому важливо передбачити додаткові заходи, які допоможуть громадянам України більше дізнатися не лише про історію та культуру Латвії, а й про суспільно-політичні події, надавати якісний контент про події в Україні, сприяючи при цьому вивченню та практиці латиської мови.

Щоб сприяти інтеграції українців у латвійське суспільство, планується створити якісний аудіовізуальний пізнавально-розважальний матеріал щодо цінностей культурного канону Латвії для поширення у соціальних мережах. Планується створити 30 одиниць контенту, які поширюватимуться в основному для аудиторії rus.lsm.lv на платформах Instagram, Facebook, Youtube та TikTok.

Для відображення війни в Україні ЛТВ у 2023 році продовжує створення контенту для певних цільових аудиторій, у тому числі українців, які проживають у Латвії. Планується також звертатися до меншин, дітей та молоді з використанням як лінійного мовлення, так і цифрових платформ, заявили у Міністерстві культури.

Щоб і надалі забезпечувати висвітлення соціально-значущої та поглибленої інформації про події в Україні, Латвійське радіо планує зміцнити інформаційно-аналітичний контент, у тому числі залучаючи нових співробітників.