Лише половина українських дітей у Польщі ходить до місцевої школи

У закладах освіти Польщі навчається 151 тисяча дітей з України.

Лише половина українських дітей у Польщі ходить до місцевої школи

У річницю війни основні статистичні дані про біженців з України представив віце-президент Польського фонду розвитку Бартош Марчук. Він зібрав їх на основі даних системи PESEL та ZUS.

За інформацією Бартоша Марчука, лише половина українських дітей у Польщі ходить до польської школи. Так, у закладах освіти Польщі навчається 151 тисяча дітей з України, що становить 51 відсоток від кількості дітей цього віку. Тобто, у польській системі освіти – кожна друга дитина-біженець шкільного віку.

Ще 37 000 дітей відвідують польські садочки – це 42 відсотки від кількості дітей цього віку. На освіту дітей, які є біженцями з України, Польща щомісяця витрачає 240 мільйонів злотих.

Зараз у Польщі перебуває 985 тисяч біженців (на понад 400 тисяч менше, ніж у літній пік, коли у базі PESEL перебувало 1,4 мільйона біженців) Ще близько 1,3 мільйона людей з України приїхали до Польщі ще до війни, тож разом у Польщі мешкає 2,3 мільйони українців, що становить 2,6% населення країни.

Близько 90% біженців – жінки та діти. Лише 7% біженців – люди пенсійного віку. Найбільша кількість біженців – у воєводствах Нижня Сілезія та Мазовецькому (3,8% до мешканців Польщі), рекордні повіти – Вроцлав, Груєць, Прушкув (6,4%-6,6% із населення у цьому регіоні).