Місто у Польщі повертає платний проїзд для українців

30 листопада депутати міської ради Сувалок Підляського воєводства проголосували за повернення платного проїзду.

Місто у Польщі повертає платний проїзд для українців

У польских Сувалках скасували безплатний проїзд у міському транспорті для біженців з України.

30 листопада депутати міської ради Сувалок Підляського воєводства проголосували за повернення платного проїзду для осіб з України зі статусом біженця. Зробили це на прохання президента міста Чеслава Ренкевича, повідомляє ukrayina.pl.

За словами Ренкевича, безкоштовний проїзд у громадському транспорті міста для біженців з України діятиме до 31 грудня 2022 року.

"Після кількох місяців дії цієї пільги я пропоную припинити її 31 грудня цього року. Водночас хочу наголосити, що інші міста, які також приймали біженців і надавали пільги на безкоштовний проїзд, робили це у заздалегідь визначений час. Переважна більшість із них цього вже не пропонують".

Мер додає, що прийняті нововведення також пов'язані зі складним становищем пасажирського транспортного підприємства.

"У нас величезні дефіцити в наданні послуг громадського транспорту, - сказав Ренкевич. - На нашу думку, після кількох місяців перебування деякі люди, які приїхали до нас внаслідок бойових дій в Україні, вже працевлаштувалися і мають заробіток".

Під час сесії депутати також підвищили вартість квитків для всіх пасажирів. Звичайний проїзд буде дорожчим на 60 грошей, а пільговий – на 30 грошей.