Між Україною та Польщею почали тестувати залізничний маршрут євроколією

Залізничний пункт пропуску у Рава-Руській не обслуговував пасажирів понад 20 років.

Між Україною та Польщею почали тестувати залізничний маршрут євроколією

З 5 квітня українські та польські залізничники почали спільне тестування залізничного маршруту Люблін – Рава-Руська євроколією 1435 мм. 

Про це повідомила пресслужба міністерства інфраструктури.

Згідно з повідомленням, тестують перший потяг, який за кілька місяців дасть старт сполученню між Варшавою та Рава-Руською з пересадкою на Львів.

Таким чином для пасажирів польського напрямку Рава-Руська стане пунктом пересадки між поїздом на євроколії та поїздом "Укрзалізниці" на українській колії, який довезе пасажирів до Львова.

 "Запуск сполучення між Варшавою, Любліном, Рава-Руською та Львовом дозволить задовольнити величезний попит українців на зручну логістику поїздом до та з польської столиці, а також розвантажити автомобільні пункти пропуску. Працюємо над тим, щоб наші країни стали ще ближчими одна до одної", – прокоментував Олександр Кубраков, віцепрем’єр-міністр з відновлення України та міністр інфраструктури і регіонального розвитку.

Залізничний пункт пропуску у Рава-Руській не обслуговував пасажирів понад 20 років, проте "Укрзалізниця" відновила ділянку євроколії довжиною 8,4 км та відреставрувала вокзал на станції Рава-Руська. 

Після тестової поїздки польській стороні знадобиться декілька місяців для розгортання повноцінного митно-прикордонного контролю та завершення формальностей, після чого оголосять дату початку регулярного сполучення.