На користь українських працівників з естонських роботодавців було стягнуто 320 тисяч євро

Деякі роботодавці користуються непоінформованістю військових біженців та маніпулюють ними.

На користь українських працівників з естонських роботодавців було стягнуто 320 тисяч євро

Зі 146 трудових спорів, які надійшли до Інспекції праці цього року від працівників українського походження, 126 було вирішено, причому на користь українців було стягнуто 320 926 євро, або 61% від необхідних сум, пише err.

"Порівняно з минулим роком кількість трудових спорів за участю українців подвоїлася. Якщо у 2022 році було лише 1868 трудових спорів, 70 з яких стосувалися українських біженців, то цього року вже надійшло 146 трудових спорів за участю українців, – пояснила гендиректор Інспекції праці Кайре Саареп. – Більшість трудових суперечок стосується невиплаченої зарплати чи інших фінансових претензій та компенсацій".

Розповідаючи про характер трудових суперечок за участю українців, Саареп зазначила, що конфлікти виникають із різних причин. За її словами, деякі роботодавці користуються непоінформованістю військових біженців та маніпулюють ними. Крім того, самі українці через незнання можуть приймати неправильні рішення і згодом опинитися в неприємній ситуації.

"Сумно те, що українці приїжджають до Естонії, вірять слову роботодавця і в результаті залишаються без зарплати. Вони також не завжди знають, як шукати допомогу. А коли знаходять допомогу, то отримують погану юридичну консультацію і втрачають через це гроші. Мабуть, найпроблемніше, що люди довіряють своїм роботодавцям і тому погоджуються працювати без договору та отримувати зарплату готівкою", – констатувала Саареп.