Населення Італії старішає швидше, ніж у решті ЄС

Населення країни неухильно скорочується з 2014 року.

Населення Італії старішає швидше, ніж у решті ЄС

В Італії станом на початок 2022 року мешкало менше 59 мільйонів людей, причому італійці виявилися найстарішою нацією на території Європейського Союзу.

Такі дані в понеділок навів Національний інститут статистики Італії (ISTAT), повідомляє Reuters.

Як заявив глава ISTAT Джанкарло Бланджардо, станом на 1 січня 2022 року, за попередніми даними, чисельність постійного населення Італії впала до 58,983 мільйона людей.

Він зауважив, що населення країни неухильно скорочується з 2014 року: відтоді загальне скорочення населення становить понад 1,36 мільйона жителів.

"Демографічні перспективи нашої країни характеризуються значним зростанням тривалості життя і не менш помітним падінням народжуваності, що призводить до набагато швидшого старіння населення, якщо порівняти з рештою Європи", – сказав Бланджардо.

У вересні ISTAT спрогнозував, що за базовим сценарієм Італія може втратити майже п'яту частину населення до 2070 року – воно становитиме 47,7 мільйона.

Скорочення та старіння населення є основною проблемою для Італії, чия економіка перебуває у стані стагнації. Це пов'язано, серед іншого, з падінням продуктивності, зниженням рівня інновацій і збільшенням витрат на соціальне забезпечення.

Зміна демографічної ситуації та підтримка сімей є заявленим пріоритетом для уряду нової прем'єр-міністерки Джорджії Мелоні, яка запропонувала в бюджеті на 2023 рік знизити податки на товари для догляду за дітьми та підвищити виплати на дітей.