Нова грошова допомога від PCPM для українців у Польщі відкрила заявку

Щоб отримати фінансову допомогу, потрібно відповідати певним критеріям.

Нова грошова допомога від PCPM для українців у Польщі відкрила заявку

У Польщі українські біженці мають можливість отримувати різноманітні фінансові допомоги від держави і від благодійних фондів. Так, фінансову допомогу від РСРМ сьогодні можуть отримати сім’ї українських біженців, а також окремі особи, пише ukrainianinpoland.pl.

Для того, щоб отримати фінансову допомогу, потрібно відповідати певним критеріям. А саме:

1. Особи, які вперше приїхали до Польщі не раніше 15 лютого 2023 року і отримали номер PESEL зі статусом UKR після цієї дати.

2. Ніколи не отримували грошової допомоги на базові потреби родини від будь-якої гуманітарної організації на території Польщі.

3. Вразливі родини або особи, що мають труднощі з забезпеченням основних потреб та доступом до ринку праці:

 • старші особи (60+),
 • люди з інвалідністю,
 • самотні батьки/опікуни родини з мінімум двома особами на утриманні (а саме, діти до 18 або старші особи 60 +),
 • самотні вагітні або годуючі матері з двома дітьми,
 • особи, що потребують негайного медичного втручання або постійного лікування і мають підтверджуючі документи (обов’язково).

У яких польських регіонах реалізується фінансова допомога РСРМ?

Фундація PCPM повідомляє, що проєкт надання фінансової допомоги українським біженцям триває. Тим не менш, відтепер процес надання фінансової допомоги здійснюватиметься не у всіх польських регіонах, а лише у таких містах і околицях цих міст:

 • Варшаві;
 • Щецині;
 • Любліні;
 • Торуні;
 • Бигдощі;
 • Вроцлаві;
 • Познані;
 • Катовиці;
 • Лодзі.

Це пов’язано зі зменшенням коштів фонду.

На яку саме фінансову допомогу від РСРМ можна розраховувати

Фінансові виплати для вразливих осіб із України від PCPM становлять собою багатоцільову допомогу. Грошова допомога надається протягом 3 місяців у розмірі 820 злотих на одну особу (до 5 членів родини).

Як українцям зареєструватися на отримання фінансової допомоги від PCPM

Для того, щоб зареєструватися на отримання грошової допомоги, потрібно заповнити спеціальну анкету. Анкета доступна за цим посиланням: https://forms.gle/iqjZD67PFcNmkxG39.

Під час заповнення анкети ви повинні будете відповісти на ряд запитань, щоб волонтери оцінили, чи потрапляєте від під критерії людей, яким потрібна грошова допомога. Уважно заповнюйте всі пункти анкети, щоб у вас була можливість отримати гроші. Також організатори наполегливо просять не подавати анкету більше одного разу, оскільки це може призвести до збою системи. У анкеті необхідно вказати: ім’я та прізвище, польський номер телефону, яким ви будете користуватися принаймні до жовтня 2023 року, дату першого прибуття до Польщі після 24.02.2022 р., а також воєводство, у якому наразі проживаєте й одноразовий код, якщо ви його отримали.

Мета цієї анкети – дозволити Фундації PCPM зрозуміти соціально-економічні ситуації українських родин, щоб надати їм належну допомогу у важкій ситуації. Крім того, якщо ви зацікавлені в заповнені анкети, але з різних причин не можете зробити це самостійно, потрібно залишити свій номер телефону за цією формою: https://forms.gle/ar2nRZoj128yhy2G9. Після цього з вами повинні зв’язатися і надати подальші інструкції.

Пам’ятайте, що заповнення анкети не гарантує того, що ви отримаєте запрошення на співбесіду. І навіть якщо ви пройшли співбесіду, це не означає, що ви отримаєте грошову допомогу. У разі, якщо вам відмовили, це означає, що ви не потрапляєте під певні критерії. Оскаржити таке рішення не можна.