Обіцяного нового потяга з Варшави до Рави-Руської поки не буде

Він мав курсувати нещодавно прокладеною євроколією.

Обіцяного нового потяга з Варшави до Рави-Руської поки не буде

На новий потяг між Польщею та Україною, який мав курсувати нещодавно прокладеною євроколією, доведеться почекати. 

Як повідомляє Yavp.pl, польський приватний перевізник SKPL Cargo отримав дозвіл на виконання пасажирських залізничних рейсів з Варшави в Україну й навпаки з 1 червня 2023. Однак влітку цього потяга, швидше всього, не буде.

Попри те, що Департамент залізничного транспорту в Польщі рекордно швидко розглянув прохання компанії SKPL Cargo й видав позитивне рішення, потрібно ще залагодити низку формальностей. Зокрема, компанія-перевізник повинна тепер подати нову заявку, цього разу на виділення маршруту в межах вільної пропускної здатності. Зробити це необхідно за 40 днів до запланованого запуску нового сполучення. Крім того, сам перевізник SKPL Cargo зазначає, що ще тривають “заходи організаційно-правового характеру”. На практиці це означає, що нове сполучення “Варшава-Рава-Руська” з подальшою пересадкою на потяг до Львова може стартувати не раніше після вересневої корекції розкладу. На сьогодні точної дати появи обіцяного потяга поки ще немає. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що польська приватна компанія SKPL Cargo отримала дозвіл на відкриття пасажирського сполучення за маршрутом “Варшава Всходня – Рава Руська/Львів”. У дозволі  вказано, що такі перевезення виконуватимуться з 1 червня 2023 року до 31 травня 2028 року.

Новий маршрут між Польщею та Україною мали обслуговувати 2 потяги місткістю по 240 пасажирів. Вони курсуватимуть нещодавно прокладеною на цьому маршруті євроколією (1435 мм).