ООН прогнозує різке скорочення населення у Польщі. Українці не допоможуть

Передбачається, що до 2200 року кількість населення у Польщі впаде нижче 5 мільйонів.

ООН прогнозує різке скорочення населення у Польщі. Українці не допоможуть

Польському суспільству загрожує вимирання у найближчі два століття, якщо ситуація з народжуваністю у країні не зміниться найближчим часом. Такий прогноз оприлюднили експерти ООН. Передбачається, що до 2200 року кількість населення у Польщі впаде нижче 5 мільйонів. Нині в країні проживає трохи більше 37 мільйонів людей, пише ukrayina.pl.

Останній прогноз від ООН передбачає послідовну депопуляцію Польщі при збереженні поточної тенденції низької народжуваності польських жінок. Таким чином, Польща виглядає приречена стати країною емігрантів.

Дані звіту базувалися на допандемічній статистиці, а це означає, що цей чорний сценарій депопуляції Польщі може статися ще швидше. Кількість народжених у Польщі стрімко падає, незважаючи на рекордні соціальні виплати, зокрема програму 500+, виплачуються безумовно практично всім дітям.

"Середньостатистична польська жінка сьогодні народжує лише одну дитину, і, можливо, що невдовзі коефіцієнт народжуваності впаде нижче 1,0. Це цілком реально, дивлячись на сучасні тенденції серед молодих польських жінок, які зазвичай навчаються до 25 років, потім протягом наступних 5 років вони намагаються закріпити свої позиції на ринку праці і лише після 30 років зазвичай настає час створити сім'ю. Це закінчується однією дитиною. Багато жінок лише після 30 шукають першого серйозного партнера у своєму житті", — пише видання.

Сьогодні польським жінкам набагато важче прийняти рішення вийти заміж чи народити дитину, ніж попереднім поколінням. Багато чоловіків також не мають шансів на жодного партнера через відсутність вільних жінок. Привезення іммігрантів у нинішніх масштабах — це все одно, що гасити пожежу бензином. Ефект буде таким, що багато польських жінок вийдуть заміж за іноземців і в цьому випадку не народять дітей більше, ніж зазвичай. Також може статися, що вони виїдуть зі своїми іноземними партнерами далі на захід або до країни походження іммігрантів.

"Польща приречена на жінок з-за кордону. Однак необхідно враховувати культурні та соціальні аспекти. Молоді українки не проявили себе в цій ролі за останні роки, і в нас не було буму польсько-українських шлюбів і дітей. Українці, які навчаються в Польщі, намагаються залишити її за будь-якої нагоди, прямуючи далі на Захід", — зазначає сайт.