Пластикову «карту побыту» в Польщі теперь роблять по 5 месяцев

Затримка виникла через значне зростання кількості виданих рішень у порівнянні з минулим роком.

Пластикову «карту побыту» в Польщі теперь роблять по 5 месяцев

Польські чиновники не славляться швидким розглядом справ іноземців щодо перебування в цій країні. Але до значного терміну очікування на рішення, тепер ще додався довгий час друку самого пластику. На карту можна чекати і 5 місяців, пише inpoland.net.pl.

Іноземці, які довго проживають в Нижній Сілезії знають, що карту можна чекати дуже довго. Торік у Вроцлаві відбулась акція протесту. Деякі учасники інформували, що не можуть отримати “децизію” навіть 5 років. В цьому році ситуація погіршилась навіть з друкуванням самих карт побиту після завершення справи. Якщо раніше цілком реальний термін отримання пластику після рішення складав 2-3 місяці, то зараз інспектори почали інформувати про час очікування в 5 місяців.

Як інформує DUW, зараз час очікування складає близько 3 місяців. Затримка виникла через значне зростання кількості виданих рішень у порівнянні з минулим роком. Кадрові ресурси суттєво не збільшилися і не дозволяють виготовляти (оброблювати заявки, – Ред.) стільки карт, скільки приймається позитивних рішень на місяць.

У першому кварталі цього року було видано 13,6 тисяч позитивних рішень для іноземців. У третьому – 18,6 тисяч.

“Частина співробітників у свій неробочий час допомагає відділу з персоналізації карт, але цього недостатньо. Після проведення чергового тендеру в листопаді, воєводське управління має підсилити цей відділ кількома особами, що має вплинути на скорочення терміну очікування карти побиту”, - виправдовується воєводська адміністрація у Нижній Сілезії.

На сьогодні на виготовлення самого пластику у Нижній Сілезії очікує близько 15 тисяч іноземців.