Польське місто дало можливість українцям вирішувати онлайн різні офіційні справи в Україні

Можна підключитись онлайн до чиновників з України.

Польське місто дало можливість українцям вирішувати онлайн різні офіційні справи в Україні

Громадяни України, які перебувають у Гданську, зможуть вирішувати різні офіційні справи на батьківщині, підключившись онлайн до чиновників з України.

Як повідомляє Yavp.pl, в пункті „Gdańsk Pomaga Ukrainie” (вул. Karmelickа 1) почали надавати послугу так званого віртуального адміністратора. Це стало можливо завдяки співпраці між Fundacjа Gdańskа та Департаментом адміністративних послуг Львівської міської ради. 

“Громадянам України, які проживають у Гданську, потрібно вирішувати різні офіційні справи, а в Інтернеті є багато оголошень про платну допомогу. Тому ми створюємо такий офіційний офіс, де кожен українець зможе безкоштовно скористатися допомогою чиновника та консультанта на батьківщині”, – зазначила Йоанна Лукас, координаторка віртуального адміністратора.

Як користуватися віртуальним адміністратором? 

Спершу потрібно зателефонувати на номер „Gdańsk Pomaga Ukrainie” - 500 218 337. Далі працівник інфолінії домовиться про консультацію громадянина України з посадовою особою українського ЦНАПу (Центру надання адміністративних послуг), вказавши місто, якого стосується справа, та тип справи, що розглядається. Запланована розмова-консультація відбуватиметься в режимі онлайн з приміщення пункту „Gdańsk Pomaga Ukrainie”. Заявник, зможе зв'язатися з посадовою особою з конкретного міста України. Телефон 500 218 337 працює з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 16.00.

Які консультації можна отримати?

Посадовці в Україні надаватимуть консультації та допомогу українцям у Гданську в оформленні й онлайн-подачі документів з понад 500 різних питань. Серед них - оформлення паспорта в Україні, питання, пов’язані з нерухомістю в Україні, дитячі виплати, отримання втрачених документів (дипломи, сертифікати, нотаріальні документи та інші).

Проект “Віртуальний адміністратор” здійснюється Fundacjа Gdańskа за фінансової підтримки ЮНІСЕФ.