Польське місто відремонтує 40 квартир для біженців з України

Житло повинне бути готовим до кінця 2023 року.

Польське місто відремонтує 40 квартир для біженців з України

40 помешкань, які наразі покинуті і не використовуються, відремонтують та передадуть для проживання біженців з України в польському місті Рибнік Сілезького воєводства.

Як повідомляє Yavp.pl, для цього місто отримало грант на 3,9 млн зл з фондів ЄС. 40 невикористаних пустих будівель облаштують на нові соціальні квартири для біженців з України. Головною метою проєкту є збільшення кількості доступних та відносно дешевих квартир у Рибніку, що дозволить полегшити українцям процес здобуття фінансової незалежності в Польщі.

Кошти гранту покриють 100% запланованих витрат на ремонт квартир, кошти міського бюджету не залучатимуть. Місто лише проведе відкритий тендер на виконання необхідних робіт. Житло повинне бути готовим до кінця 2023 року.

Після того, як біженці з України вже не потребуватимуть житла, всі відремонтовані квартири передадуть місту як соціальні.

Нагадаємо, 5 мільйонів злотих із фондів Європейського Союзу отримає місто Руда Шльонська на перетворення пустуючих комунальних приміщень у житло. За ці кошти планують облаштувати 28 соціальних квартир, які будуть призначені для тимчасового проживання громадян України - біженців. Для цього капітально відремонтують 26 житлових приміщень, які зараз знаходяться в непридатному стані, та перебудують на 2 квартири 3 нежитлові приміщення.