Поляки дуже сильно змінили ставлення до українців

Росіяни та білоруси перебувають на дні рейтингу симпатій поляків.

Поляки дуже сильно змінили ставлення до українців

Польський інститут з вивчення громадської думки CBOS досліджував думки громадян Польщі щодо різних національностей та дійшов висновку, що рівень симпатії до українців зараз найвищий за всю історію дослідження. Результати опитування оприлюднило видання Onet Wiadomości.

Соціологи з'ясували, що за останній рік серед поляків суттєво покращилося ставлення до громадян України (51% симпатії, 17% ворожості), що є рекордним рівнем прихильності.

Найкраще поляки ставляться до громадян США (68% симпатії та 6% ворожості). Жителі Польщі також дотримуються хорошої думки про італійців (61% симпатії, 8% ворожості) та британців (60% симпатії, 11% ворожості).

Щодо рівня симпатії поляків до громадян Російської Федерації, то він досяг історичного мінімуму, що привело росіян на останнє місце рейтингу (6% симпатії проти 82% ворожості). Дослідники зазначають, що за останні 30 років у Польщі не спостерігалося такого різкого погіршення ставлення до представників іншої країни.

Громадяни сусідньої Білорусі викликають у поляків трохи менше негативних емоцій (19% симпатії та 51% ворожості). Також повідомляється про рекордну антипатію до громадян Угорщини (36% проти 27% ворожості).

Нагадаємо, що за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) від 20 березня, 63% громадян України вважають поляків найближчим до себе народом з погляду менталітету та історії.