Поляки порівняли ціни в Польщі та Чехії

У Чехії все виявилося значно дорожчим.

Поляки порівняли ціни в Польщі та Чехії

Журналісти польського порталу Fakt.pl вирушили за покупками до Чехії, щоб порівняти ціни на польські та чеські продукти харчування. Так вони відреагували на збільшення кількості чехів, які роблять покупки у прикордонних польських магазинах. Різниця суттєва, не дивно, що чехи їдуть сюди, пишуть вони.

«Ось уже кілька тижнів у магазинах прикордонної зони збирається майже стільки ж чехів, як і поляків», — так починається текст на сайті Fakt.pl, який порівнює ціни в чеських та польських магазинах транснаціональної мережі Lidl. «Хоча ми скаржимося на ціни, це ніщо, порівняно з тим, що доводиться витрачати нашим сусідам на купівлю основних продуктів. Не дивно, що вони штурмують наші магазини», – пишуть журналісти.

«Я знав, що в Чехії буде дорого, але те, що я побачив на полицях магазинів, перевершило всі мої очікування. Чехи платять за деякі продукти майже вдвічі більше», - сказав порталу поляк Кшиштоф із Вроцлава, з яким журналісти зіткнулися у Наході. Спочатку вони побували там, а потім вирушили до Торуня (Польща), щоб порівняти, скільки коштує купити основні продукти харчування.

Серед товарів, з якими редакція працювала як із «базовими покупками», були півкіло хліба, чотири булочки, кілограм бананів, яблука, морква, помідори, курячі грудки, картопля, 150 г сиру гауда, сир, олія, напівзнежирене молоко, рапсова олія, десяток яєць, рис, цукор, пляшка пива, яблучний сік та горілка.

Найбільші відмінності спостерігаються у цінах на м'ясо. Кілограм курячих котлет коштує в Польщі 95 крон, а в Чехії — удвічі дорожче. Те саме стосується і безкістної свинини.

Чеські покупки на 70% дорожчі за польські

У чеській філії Lidl дешевше виявилися лише три продукти — морква, цукор та пиво. Кілограмова пачка цукру коштувала в чеському магазині менше 28 крон, тоді як у Польщі — 32 крони. Півлітра пива коштували в Чехії менше 13 крон, а в Польщі — на одну крону більше.

Проте вся покупка в Чехії виявилася на 70% дорожчою, ніж у Польщі. Інфляція в Чехії знижується набагато швидше, ніж у Польщі, але деякі продукти дорожчають. "Наприклад, ціна на овочі зросла на 20% порівняно з минулим роком", - зазначає Fakt.pl.

Поляк із середньою зарплатою (за даними на вересень, близько 37 000 крон) може купити 60 кошиків основних продуктів харчування, а чех із середньою зарплатою (за даними на другий квартал цього року, 43 193 крони) — лише 27, підрахували журналісти.

500 г хліба коштує в Чехії менше 23 крон, а в Польщі — трохи більше половини цієї ціни, або 13 крон. Кілограм помідорів коштує 80 крон у Чехії та майже на 20 крон менше у Польщі — 61 крону. Велика різниця і в ціні яблук: у Чехії платять 40 крон за кілограм, у Польщі на чверть менше, 10 крон.

Що стосується алкоголю, то Fakt.pl порівняв ціну півлітра горілки, за яку платять 160 крон у Польщі та менше 100 крон у Польщі, а саме 97 крон.