Працівники пошти в Польщі ходять з перевірками по домах

Тривають перевірки збору ліцензійних платежів за користування засобами телерадіомовлення.

Працівники пошти в Польщі ходять з перевірками по домах

У Польщі тривають перевірки збору ліцензійних платежів за користування засобами телерадіомовлення.

Контролери польської пошти можуть постукати в будь-які двері, і якщо у вас є радіо- або телевізійний приймач, ви повинні бути напоготові. Про те, як уникнути сплати великого штрафу, пише inpoland.net.pl.

У Польщі кожна особа, яка володіє радіоприймачем або телевізором, юридично зобов’язана сплачувати ліцензійний збір за користування радіо і телебаченням. Це регулюється Законом від 21 квітня 2005 року про сплату ліцензійних платежів. Чи всі виконують свій обов’язок, перевіряють уповноважені на це працівники польської пошти.

Контролери роз’їхалися по всій країні і можуть постукати у ваші двері будь-якої миті. Вони перевірять, чи є в будинку, квартирі або автомобілі пристрої, здатні приймати радіо- та/або телевізійні сигнали, перевірять, чи зареєстровані вони, і чи не мають їхні власники заборгованості зі сплати комунальних платежів.

Деякі люди намагаються за будь-яку ціну уникнути перевірок. Коли вони чують дзвінок у двері, то прикидаються, що їх немає вдома, а побачивши працівника у вічко, в паніці вимикають телевізор.

Якщо контролер дотримується всіх процедур, тобто пред’являє службове посвідчення та інформує вас про причину свого візиту, ви повинні його впустити. Однак інспектор не може насильно вдертися у ваш простір, оскільки не має таких повноважень.

Згідно з рішенням Вищого адміністративного суду, закон не дає інспекторам права вимагати входу в приміщення для перевірки наявності пристроїв, що потребують реєстрації та сплати зборів.

У 2023 році щомісячна плата за радіо становить 8,70 злотих, а за телевізор – 27,30 злотих. Штраф за ухилення від сплати може становити до 30-кратного розміру щомісячної ліцензійної плати плюс прострочені внески.